Дарина Гаврилюк (ІПЗ-22): “Моя подорож з Erasmus+: від заявки до здобуття міжнародного досвіду”

Студентка групи ІПЗ-22 Дарина Гаврилюк з 26 лютого 2024 року проходить навчання в Ясському університеті за програмою міжнародного обміну Erasmus+, яке буде тривати один семестр.

Ми попросили Дарину поділитися своїми першими враженнями від навчання.

• Назвіть причини, чому Ви вирішили взяти участь в програмі Erasmus+ ?

Коли я дізналась про можливість стати учасником програми академічної мобільності Erasmus+, я відразу зрозуміла, що я не маю права упустити цей шанс спробувати себе в іншій країні. Також мене цікавила можливість навчатися протягом семестру в європейському університеті й разом з цим можливість практикувати свою англійську в середовищі в якому без неї ніяк.

• Який досвід вже отримали? Чим корисні нові знання, досвід, зв’язки?

Поки найголовніший досвід, який я отримала це міжнародна комунікація зі студентами зі всіх куточків нашої планети!  Для мене це важливий плюс, тому що такі навички можливо отримати тільки при виході за свої рамки можливого. І взагалі вважаю, що мати друзів з різних куточків світу це крута ідея!

Але разом з цим я вже отримала хороші враження від навчання в університеті за кордоном. Обізнаність професорів, доброзичні студенти та спосіб викладання матеріалу це те, що відразу запам’ятовується.

І в решті решт важливе набуття – це навички розв’язувати проблеми наодинці і уміння організовувати власний побут своїми руками.

• Яка система оцінювання і навчання? Чи важко було звикати та адаптуватись?

Я навчаюсь тільки 2 тижні, тому я досі звикаю до неї й  деколи ще виникають непорозуміння.

• Від кого дізналась про програму Erasmus+?

Взагалі я спочатку дізналась від старости про те що в Telegram існує канал відділу Міжнародних відносин ХНУ. І вже буквально впродовж декількох днів, я побачила публікацію на сайті кафедри про те, що відкритий конкурс на відбір студента, який поїде в Румунію. Я відразу порадитись з батьками та вже в той же день почала збирати свій пакет документів.

• Що б порадили студентам, які також братимуть участь у таких програмах?

Перш за все я хочу сказати не боятись іншої країни. Спочатку все здається таким незвичним і невідомим. Не розумієш як працює громадський транспорт, боїшся, що нові люди не сприймуть тебе і найголовніше боїшся, що ти не достатньо розумний для навчання в європейському університеті. Але з плином часу ти звикаєш і починаєш втягуватись в ритм життя країни, розумієш, що нові люди навколо, так само як і ти бояться несприйняття і розумієш, що насправді навчання в закордонному університеті це не так страшно і складно! Тому головне не боятись.

• Наскільки знання англійської мови допомагає у навчанні за програмою?

Англійська це ключовий момент, через те, що я знаходжусь в іншій країні. Тому мені потрібно вирішувати всі питання англійською і також знаходити спільну мову англійською. Але це не так страшно, як може здаватись. Всі студенти, які також приїхали про програмі Erasmus+, не є носіями мови і вони також як і я тільки вчать її! Це нормальна практика і тільки так набувається досвід з англійської мови.

• Що б порадили для тих, хто не бере участі, але також хоче знати про практику такого досвіду?

Я можу порадити йти вперед і тільки вперед! Нехай вас не зупиняє незнання місцевої мови країни ,в яку ви захочете поїхати, тому що це не є бар’єром в спілкуванні, якщо ви знаєте англійську мову. Вважаю, що це дуже крутий досвід для студентів з України.