12 травня 2023 року, інженер компанії Grid Dynamics, Владислав Жовнір, в рамках освітньої компоненти “Архітектура та проектування програмного забезпечення” провів лекцію на тему: Becoming a DevOps engineer A quick guide for students.
Відгуки студентів
Єгор Столярчук. Хороша лекція, де лектор гарно розповів що таке DevOps та навіщо він потрібен. Було приділено багато уваги на тому, що потрібно для вивчення даного напрямку, а також на аспектах, які допомагають краще зрозуміти як працює DevOps. В кінці лекції лектор з радістю відповів на запитання бажаючих щодо теми розмови.
Денис Паламарчук. Спасибі Владиславу за цікаву лекцію по DevOps. Раніше я ніколи не цікавився цим напрямом в ІТ бо вважав його не дуже незрозумілим, але після лекції, я зрозумів, що це не так незрозуміло як вважалося. Було дуже цікаво послухати, що саме робить DevOps в ІТ компаніях та дізналися які навички потрібні для того, щоб стати DevOps`ом.
Артем Садовський. Дякую за чудову презентацію про DevOps, я дізнався для себе багато нового та корисного. Поради про комунікакацію та довіру в команді дійсно суттєві, оскільки у самого не раз виникали проблеми з цим. Було приємно почути про Git команди для сквошингу коммітів. Сподіваюсь це не остання наша зустріч і в наступний раз ми більше поговоримо про Kubernetes у світі DevOps.
Віктор Василик. На доповіді я отримав структуроване розуміння, як розвиватися в напрямку DevOps. Презентація містила наочні графічні матеріали, що чітко показують компоненти DevOps. Було цікаво побачити практичні приклади скриптів для автоматизації. Найбільше сподобалася тема про Configuration Management та інструмент Terraform.
Віра Ваховська. Було корисно дізнатись про те, які концепції та інструменти використовуються в рамках DevOps, щоб полегшити та прискорити процес розробки програмного забезпечення. Важливі складові DevOps, такі як Continuous Integration, Continuous Deployment, Containers, Deployment та Monitoring, були представлені досить чітко та доступно. Також сподобалось, що було розібрано декілька популярних запитань, які можуть зустрітись на співбесідах для позицій, пов’язаних з DevOps.