Обговорення Освітньої програми бакалаврів з Хмельницьким IT-кластером

29 лютого 2024 року, викладачі та студенти кафедри ІПЗ зустрілися з представниками Хмельницького ІТ-кластеру.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1709213231789564-1024x576.jpg

Присутні члени кластера:

Аскерова Тетяна, адміністратор Кластеру

Степан Танасійчук, CEO Stfalcon, голова Кластера

В’ячеслав Аскеров, CEО Avivi

Дмитро Шиловський, СТО AllRight

Юлія Гуцал, Studiopresto

Олександр Дзядик, СEO Reccoon Games

Присутні від  кафедри Інженерії програмного забезпечення ХНУ:

Леонід Бедратюк, завідувач кафедри.

Юрій Форкун, доцент кафедри.

Оксана Яшина, доцент кафедри.

Наталя Праворська, доцент кафедри

Віктор Василик, студент групи ІПЗ-20

Віра Ваховська, студентка групи ІПЗ-20

Артем Гайдученко, студент групи ІПЗ-21



Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1709213234794263-1024x576.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1709213236613106-1024x576.jpg

Під час презентації розгорнулася дискусія щодо змісту оновленої у 2023 році освітньої програми для здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти, яка оновилася, зокрема, завдяки врахуванню пропозицій від представників IT-кластеру. Зміни до даної освітньої програми, зокрема, вносилися із врахуванням пропозицій від ІТ-кластера. Одним з ключових нововведень стало впровадження викладання з 2023-2024 навчального року професійно-орієнтованих дисциплін англійською мовою, що має на меті підвищення міжнародної конкурентоспроможності студентів та розширення їхніх професійних горизонтів.

У ході обговорення виступаючі зосередили увагу на важливих аспектах оновленої програми, зокрема на оптимальному балансі між дисциплінами загальної та професійної підготовки. Аналізувався зміст окремих дисциплін, а також обговорювалися можливості їх подальшого розвитку й адаптації до сучасних вимог. Особливо акцентувалася увага на необхідності інтегрувати в програму новітні технологічні тренди, зокрема, ті, що пов’язані з розвитком та впровадженням чат-ботів. Це викликало переосмислення підходів до розробки програмного забезпечення, що, безсумнівно, має відобразитися в наступному оновленні освітньої програми.

Таке глибоке і всебічне обговорення підкреслює відкритість академічної спільноти до інновацій та готовність до постійного оновлення освітніх компонентів з урахуванням змін у технологічному ландшафті та потребах ринку праці. Це демонструє важливість адаптивності освітніх програм, а також прагнення забезпечити студентам актуальні та релевантні знання, які допоможуть їм стати висококваліфікованими фахівцями в обраній галузі.

Голова ІТ-кластеру Степан Танасійчук наголосив, що крім технічних аспектів, критично важливим додатково акцентувати увагу на розвитку soft skills. Комунікаційні навички, планування, відповідальність, тайм-менеджмент, здатність до командної роботи, гнучкість, креативність, вміння ефективно презентувати свої ідеї та володіти навичками публічних виступів, а також розвинутий емоційний інтелект є ключовими для формування професіонала високого рівня в IT сфері. Ці якості допомагають не тільки у професійному зростанні, а й у встановленні ефективної взаємодії в команді, адаптації до змінних умов робочого середовища та вирішенні непередбачених ситуацій.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу img_0531-1024x768.jpg